Evde Pilates Yapmanın Yararları Nelerdir?

Pilates yapmak vücuduna verebileceğin en büyük ödüllerin başında geliyor. Evde pilates yaparak vücudunun merkezinin güçlenmesini ve vücudunun esneklik kazanmasını sağlayabilirsin. Pilatesin faydalarını say say bitiremeyiz. En iyisi sen şimdiden pilates matı ve pilates topu siparişi vererek evde sağlıklı yaşama ilk adımı at. Günde sadece bir saatini ayırarak vücudunun ne kadar hızlı şekillendiğini göreceksin. Evde pilates yapmanın faydalarını anlatıyoruz, eminiz bu faydalar seni pilates için motive edecekler!

Kilo verme sürecini hızlandırır

Evde pilates yapmak kilo verme sürecinde olanlar için çok faydalı bir egzersiz. Çünkü evde pilates yaparak dakikada 4 ila 8 kalori yakabailirsin. Eğer beslenmene dikkat edersen ve düzenli olarak pilates yaparsan daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsin. Yetişkin bir insanın hafta 1 kilo vermesi için günde ortalama 500 kalori yakması veya 500 kalori daha az tüketmesi öneriliyor. Sen de diyet yaparken bu süreci 30-45 dakikalık pilates seansları ile desteklersen hayalindeki vücuda sahip olabilirsin.

Pilates yaptıktan sonra cildin terler ve nem kaybı meydana gelir. Sağlıklı yaşam için cildinin de sağlıklı görünmesi şart! Kuruyan cildini canlandırmak ve ferahlatmak için pilates sonrası cildine Garnier Hyaluronik Aloe Jel’i uygulayabilirsin. Aloe Jel, içeriğindeki Aloe Vera ve Hyaluronik Asit sayesinde cildinin canlanmasına ve gün boyu daha nemli görünmesine yardımcı oluyor. Hyaluronik aloe jel, çok hızlı emiliyor ve cildinde yapışkan bir his bırakmıyor. Dilersen pilatesten önce veya sonra Garnier nemlendiricini sürerek cildinin kurumasını engelleyebilirsin.

Bir cevap yazın