En İyi Ev Yapımı Dudak Peelingi

Dudak Peelingi yapmak isteyenler ve ev yapımı dudak peelingi ile bu konuya çözüm getirmek isteyenler için en iyi ev yapımı dudak peelingi modellerini ve nasıl yapılabileceği konularını ele almaktayız. Ev yapımı dudak peelinginde en iyi ve en başarılı dudak peelingi tariflerini sizler için sunmaktayız.

Dudak Peelingi

Dudak peelingini ilk defa duymuş veya ilk defa araştırıyor olabilirsiniz. Hemen size kısaca bir özet geçeyim: Dudak peelingi dudaklarınızdaki ölü hücrelerin atılıp yeni hücrelerin oluşmasını hızlandırmak için gerekli nemi ve beslenmeyi sağlayan cilt bakımı işlemidir. Pürüzsüz ve sağlıklı dudaklara sahip olmak için belli periyotlarla dudaklarınıza peeling yapmak oldukça etkili bir yöntemdir.

Dudak peelingleri genellikle 2 malzemeden oluşur. Bunlardan birisi ölü hücrelerin dökülmesini sağlayan pütürlü kıvamda diğeri ise besleyici ve nemlendirici özellikte olur. Kullanacağınız malzemelerin doğal olmasına özen gösterirseniz istenmeyen kimyasalları cildinizden uzak tutmuş olursunuz.

Ev Yapımı Dudak Peelingi Tarifleri

1. Hindistan Cevizi ve Bal Dudak Peelingi

Malzemeler

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
1 yemek kaşığı organik bal
2 yemek kaşığı esmer şeker
1/2 yemek kaşığı ılık su

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Hindistan cevizi yağı ve balı karıştırın.
Suyu ve esmer şekeri de bu karışıma ekleyin.
Bu karışımla dudaklarınızı oval bir şekilde 2-3 dakika ovalayın.
Ilık su ile durulayın.

Peelingin Etkisi

Hindistan cevizi yağı cildi besleyen yağ asitlerini içerir. Ayrıca kuvvetli bir antioksidandır. Ağız, diş ve dudak sağlığı açısından faydalıdır (1). Esmer şekerin tanecikli yapısı ölü cilt hücrelerini ve kurumuş cilt parçalarını söküp alacak bir etkiye sahiptir (2). Bal ise iyileştirici doğal bileşenler açısından oldukça zengindir ve ciltteki onarma işlemine yardımcı olur (3).

2. Deniz Tuzu ve Şeker Dudak Peelingi

Malzemeler

1 çay kaşığı deniz tuzu
1 çay kaşığı şeker
2 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Malzemeleri iyice karıştırın.
Dudaklarınız kapalı bir şekilde yumuşakça bu karışım ile ovalayın.
1 dakika boyunca ovalamaya devam edin.
Ilık su ile yıkayabilirsiniz.

Peelingin Etkisi

Hindistan cevizinin besleyici ve nemlendirici etkisinden bahsetmiştik (1). Deniz tuzu da tanecikli yapısı ile etkili bir şekilde ölü hücrelerin sökülmesini sağlar. Hoş ve gül rengi dudaklara sahip olmanızı sağlayan bir peeling olarak uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın