Kış İçin Yün ve Örgü Kazaklar

Hepimiz kendimizi örgü ve yüz kazakların içine sarmaya bayılırız, özellikle de soğuk günlerde. Tahmin edersiniz ki bazı kazaklar sadece bazı vücut tiplerine uygundur. Gelin hangi vücut tipine hangi kazakların uyacağına bakalım…

Zayıf, normal boy

Büzgülü kazaklar bu vücut tipine hacim kazandırır. Göğüs kısmını arttırmak için, geniş bir yaka kullanılabilir. Diğer bir alternatifte balıkçı yakalı geometrik desenler kullanmaktır. Pantolon dar olmalı, boyuna çizgilere sahip olmamalı.

Zayıf ve uzun

Eğer hem uzun boylu, hem de zayıfsanız upuzun kazaklar giyme özgürlüğünüz var. Boyu uzun insanların boynu da uzun olur genelde, o yüzden dik yakalı her şey size yakışır. Uzun kazakları elbise gibi kullanmayı deneyin!

Kısa ve toplu

En iyisi düz ve dar kazaklar. Tabii çok bol olmamak kaydıysa sevdiğiniz renk ve desenleri de seçebilirsiniz. Bu vücut tipi için enine çizgiler uygun değildir. En iyi yaka tipi de V yakadır, boynu ve bedeni uzun gösterir.

Geniş kalçalar

Geniş kalçaları saklamak için omuzlara vurgu yapan kazaklar tercih edilmelidir. Omuzları geniş gösteren kazaklar, kalçalardaki baskıyı azaltır ve bedeni daha orantılı gösterir. Ayrıca her zaman dar ve desensiz pantolon tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın