En İyi Göbek Eritme Yöntemi

İstediğiniz kıyafetleri giymenizi, rahatça hareket etmenizi engelleyen göbeğinizden kurtulmanız için en iyi yöntemleri araştırdık! “Diyete Başlıyorum” olarak önerdiğimiz en iyi göbek eritme yöntemleri, hayalinizdeki vücuda erişmenize yardım edecektir.

Tuzla masaj yapın

Turşu yapmak için kullanılan kaya tuzunu göbek eritmek için kullanabilirsiniz. Bir bardak kaya tuzunu biraz sıcak suyla karıştırarak, karnınızın üstüne sürün. 10 dakika masaj yapın. Daha sonra sıcak suyla durulayıp banyonuzu yapın.

Haşlanmış yumurta yiyin

Sabah kahvaltısı başta olmak üzere öğünlerinizde haşlanmış yumurta yemeye özen gösterin. Çünkü, yumurta içerisinde yağları yakıp göbek eriten ve kasları güçlendirip yeniden kilo almayı önleyen etken maddeler vardır.

Tarçınlı Türk kahvesi için

Göbekte yağlanmanın en önemli sebebi aşırı şekerli ve yağlı yiyecekler tüketmektir. Tarçınlı Türk kahvesi tatlı isteğini kesmede gerçek bir mucizedir! Her gün, bir fincan içerek göbeğinizi eritmede fayda görebilirsiniz.

Yağ yakan besinler

Yürüyüş yapın

Bacaklar, en büyük kasların olduğu uzuvlardır. Onları güçlendirmek, kalorileri daha iyi yakabilmek ve metabolizmayı hızlandırmak anlamına gelecektir. Her gün en az 30 dakika yürüyüş yaparak göbeğinizi eritebilirsiniz.

Meyvenin yanında süt için

Meyvenin içerisindeki şeker kana hemen karışır ve fazlası yağ olarak depolanır. Bunu önlemek ve göbeğinizi eritmek için meyvenin yanında bir bardak süt için. Eğer süt sevmiyorsanız, içerisinde protein olan yoğurt, badem, fıstık ezmesi gibi protein içeren başka besin tüketin.

Et yemeklerini gündüz yiyin

Kilo vermek, göbek eritmek için diyet yaparken sadece salata yemek gibi bir hataya düşmeyin! Et, sebze, meyve, tahıl gibi tüm besinlerden alın ancak şu noktaya dikkat edin: Et yemeklerini gündüz yiyin ki daha kolay sindirilsin.

Akşam yemeklerinde sebze yiyin

Zeytinyağlı sebze yemeklerini akşam öğünlerinde tüketmek, göbeğinizin erimesine ve kilo vermenize yardımcı olur. Akşam yemeklerini bol mineral alabileceğiniz sebze ağırlıklı menülerle oluşturun. Böylelikle vücudunuz depoladığınız yağları yakmaya başlar.

Gece boyunca yağ yakın

Akşam yemeği sonrası yapacağınız egzersiz ise bütün gün boyunca biriktirdiğiniz şekeri eritecek. Hatta uyuduğunuz sırada da vücuttaki yağ depolarından yakmaya başlayacaktır. Akşam yemeğinden yarım saat sonra yarım saatlik yürüyüş, göbek eritmenin en iyi yollarından biridir.

Bir cevap yazın