Zayıflamak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Sevgili okuyucumuz, fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz ve “Zayıflamak istiyorum, ne yapmalıyım?” diyorsanız; doğru adrestesiniz! Biz, “Diyete Başlıyorum” sağlıklı yaşam ve zayıflama portalı olarak size en doğru ve en etkili zayıflama yöntemlerini sunmak için buradayız. Hazırsanız, zayıflamak için en verimli ve uygulaması en kolay bilgiyi size aktaracağız.

Sevgili okuyucumuz, fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz ve “Zayıflamak istiyorum, ne yapmalıyım?” diyorsanız; doğru adrestesiniz! Biz, “Diyete Başlıyorum” olarak, size en doğru ve en etkili zayıflama yöntemlerini sunmak için buradayız. Hazırsanız, “zayıflamak istiyorum” diyenler için en verimli ve uygulaması en kolay bilgiyi size aktaracağız.

Zayıflamak istiyorum, mümkün mü?

Kilo verip daha ince ve güzel bir vücuda kavuşmak; saçlarınız ve cildiniz daha parlak; ruh haliniz daha mutlu olsun istiyorsunuz, değil mi? İşte tüm bunları size sağlamaya yardım edecek bir dostunuz var: su! Sakın küçümsemeyin: su içmemenin bunlarla ne ilgisi var demeyin; bizi dinleyin! Söyleyeceklerimizi dikkatle okuyup uygulamaya başladıktan sonra hemen zayıflayacaksınız. İnanılmaz mı geldi? Denemeye var mısınız?

Su içmesem ne olur?

Vücudumuzun yarısından fazlası sudan oluşur; tüm hayati işlevler için su gereklidir. Siz yeterince su içmediğinizde vücudunuz, kendine gereken suyu bulmak için organlarınızın içindeki suyu çeker ve tabii ki bunu yapmak için enerji harcar. Sonucunda ne mi olur? Birincisi vücudunuz şişer, kilonuz her gün değişir. Enerjiniz organlardaki suyu çekmeye gittiği için hem kendinizi yorgun ve halsiz hissedersiniz hem de vücudunuz yediklerinizi eritemeyecek kadar enerjisiz kalır ve kilo almaya başlarsınız. Başka neler mi olur? Vücudunuzda yeterince su yoksa, hayatta kalabilmek için canınız sürekli tatlı ister; hani o size kilo aldıran, dayanamayıp yediğiniz ve ardından suçluluk duyduğunuz tatlı krizleri var ya, onlar da yeterince su içmemekten kaynaklanıyor.

Saçlarımla ne ilgisi var?

Saçlarınıza, cildinize oksijen gitmediği için zamanla güçleri zayıflar ve eski güzelliği kalmaz. Vücudunuzda su eksikliği olduğu için beyniniz yeterince çalışmaz, ruh halinizde gerginlik, sinirlilik olur. Şimdi bir düşün, kapalı alanda kaldığınız ve su içmediğiniz günlerde ne kadar gergin olduğunuzu hatırlayın. Görüyor musunuz, zayıflamanız ve sağlıklı kalmanız için su çok ama çok önemli…

Su içmeyi unutuyorum!

Ne yazık ki bize danışan okuyucularımızda görüyoruz ki su içmeyi unutuyorlar ama kola, gazoz, buzlu çay gibi içinde şeker, tuz, gaz, asit bulunan içecekleri içmeyi unutmuyorlar. Sonra hem şişman hem mutsuz oluyor ve bize gelip “zayıflamak istiyorum, ne yapmalıyım?” diye soruyorlar; bizim de ilk tavsiyemiz, şu an olduğu gibi su içmek oluyor… Su içmeyi hatırlamak için telefonunuza alarm kurabilirsiniz.

Ne kadar su içmeliyim?

Günde ne kadar su içtiğiniz sağlığınızı ve kilonuzu doğrudan etkiler ama sakın şu yanılgıya düşmeyin: “su içmek iyi, ne kadar çok içersem faydalıdır” demeyin; her şeyin yeterli miktarda olması gerekir. Günde sizin için gereken su miktarını şöyle hesaplayabilirsiniz: 80 kilo birinin günde 11 bardak su içmesi gerekir. Buradan yola çıkın ve kendi içmeniz gereken su miktarını bulun.

Sık sık tuvalete gidiyorum ama!

Su içmeye başladığınızda sık sık tuvalete gitmekten şikayet ediyorsanız, bunun da çözümü var. Sabah uyanır uyanmaz diş ve dilinizi fırçaladıktan sonra 2 bardak su için. Kalan suyu ise ikişer saatte bir, birer bardak olarak için. Böylece normal döngüde tuvalete gitmiş olacaksınız.

Bizimle bir iddiaya var mısınız?

Şimdiye kadar söylediklerimiz size inanılmaz mı geliyor? O halde bizimle iddiaya girin! Hemen şimdi günlük içmeniz gereken su miktarını hesaplayın içmeye başlayın ve bir haftanın sonunda kilo verdiğinizi görün. İnanmıyor musunuz, zayıflamak istiyorum diyorsanız; hemen deneyin!

Bir cevap yazın